Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій, 25.11.2021 у Балівському ліцеї Слобожанської селищної ради було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали учні. У 3 класі ( кл.кер Л.М.Лавро) пройшла виховна година « Допоки пам’ять в серці не згасає», в рамках якої діти малювали свічу пам’яті по загиблим. Всі учні початкової школи провели оглядову екскурсію закладом, де були розташовані тематичні інсталяції , виставка плакатів ,створені учнями 5 – 11 класів. У 5 – 7 класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори», « Голодний дух» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Для учнів 8 -11 класів було проведено відкриту Годину пам’яті і скорботи «Ми - молоді весняні квіти, голодні, босі і роздіті»,.. яку підготували учні 10 класу ( кл.кер. Т.О.Добровольська). Ці виховні години запам’ятались усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників.
Також усі учні ліцею приєдналися до створення панно « Незабудки пам’яті».
Сьогодні квітка незабудка використовується, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні . Вона нагадує нам і нашим дітям, що ми не маємо права забути події тих років...
Голодомор торкнувся кожної родини в Україні…
Втратимо пам'ять — втратимо свідомість…
Це потрібно не їм — це потрібно нам…
Тоді їх міг врятувати хліб…
Тепер нас врятує пам'ять.
...Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе! |