Субота, 2024-12-21, 2:16 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Балівський ліцей Слобожанської селищної ради

ISUO
Меню сайту
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу
Освітні сайти
Корисні сайти

Сильні морози...


Обмороження - це пошкодження (включно до відмирання тканин) будь-якої частини тіла, яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. Найчастіше обмороження виникає при температурі повітря нижче мінус 10-20 градусів. При довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, особливо за умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути восени та навесні при температурі повітря вище нуля.

Що одягати

Найбільше людина ризикує обморозити руки, ноги, ніс, щоки та вуха. Коли людина змерзає, активізуються захисні сили організму і кров потрапляє передусім до життєво важливих органів - серця та головного мозку. Натомість у кінцівках кровообіг сповільнюється, судини звужуються і цим органам загрожує обмороження. Тому насамперед треба подбати про теплий та зручний одяг і взуття.

Одягайтеся як "капуста": що більше светрів і штанів, то краще. Таким чином довше зберігається тепло.

Обов'язково одягайте шапки і шарфи.

Щоб запобігти переохолодженню кінцівок, одягайте на руки теплі рукавички, а на ноги - шкарпетки. Якщо змерзнуть ноги, вважайте, що переохолодження не уникнути. Тож якщо ви збираєтеся довго стояти на вулиці, радимо одягнути на ноги спочатку вовняні шкарпетки, а зверху - бавовняні. Вовна, подразнюючи рецептори стопи, посилює кровообіг у ступнях і зігріватиме їх. А бавовна зберігатиме це тепло. Взуття має бути теплим, але не тісним.

Як захистити себе на морозі

Щоб захистити шкіру відкритих ділянок тіла від морозу, перед виходом на вулицю змащуйте її гусячим чи качиним жиром або жирним кремом. Обов'язково змащуйте губи помадою або хоча б соняшниковою олією.

Через 1-1,5 години треба погрітися в теплому приміщенні. Якщо немає змоги зайти у приміщення, постійно рухайтеся, але пильнуйте, щоб не промокло взуття. Час від часу розтирайте ноги знизу вгору, махайте руками, пританцьовуйте. Якщо відчуваєте, що змерзаєте, спробуйте пробитися всередину натовпу. Для цього треба докласти зусиль, і це вас трохи зігріє.

Перед виходом на вулицю у холодну пору року не пийте трав'яних настоїв: деякі трави мають потогінну дію, тому на холоді ви швидко спітнієте і змерзнете. Зігрітися допоможе гаряче питво - чай з лимоном, молоко, але не кава.

Не варто також курити на морозі: нікотин звужує судини і людина ще більше мерзне.

Енергетичні затрати організму на морозі дуже великі, тому їжа має бути калорійною і гарячою.

Дітей до 1 року не можна виносити на мороз нижче 15°С або коли вологість повітря надто висока, тому що шкіра малюка значно чутливіша до холоду, ніж у дорослих.

Перша допомога при обмороженнях

Якщо шкіра рук, ніг чи обличчя червона, турбуватися нема про що. Якщо ж вона побіліла - це перший симптом обмороження. У таких випадках треба діяти негайно. Ні в якому разі не можна розтирати шкіру снігом - його кристали травмують шкіру. До того ж сніг брудний і в мікротріщинки може потрапити інфекція.

Зайдіть до теплого приміщення і обережно розітріть руки вовняним шаликом чи шапкою. Руки треба розтирати від кінчиків пальців, поступово рухаючись вгору, а обличчя - м'якими коловими рухами. Якщо є можливість, після розтирання опустіть руку в теплу (15-17°С) воду (якщо обморожені частини тіла відразу опустити в гарячу воду, змертвіння тканин неминуче). Потроху підливайте теплу воду, доводячи температуру до 38-40°С. Після такої ванни обгорніть обморожене місце теплим шаликом. Якщо шкіра залишається блідою та не реагує на механічні подразнення, зверніться до лікаря.

Врешті-решт пам'ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації - не потрапляти до неї. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби.





Наші проекти
Школа для батьків
Статистика
Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Київський час
Powered by DaysPedia.com
Поточний Час в місті Київ
Нд., 16 Січня
Погода
Погода в Україні
Офіційні сайти
Новини освіти
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz