Середа, 2025-01-08, 1:49 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Балівський ліцей Слобожанської селищної ради

ISUO
Меню сайту
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу
Освітні сайти
Корисні сайти

Урок 2. Робоче місце учня початкової школи вдома



  Вступне слово учителя

 

 

 

 

 



Для початку - трохи теорії 


  • З появою школи в житті дитини навантаження на нього збільшується. Особливу увагу в цей період слід приділити поставі та зору, для того, щоб кілька годин, проведених за партою в школі або робочим столом вдома, не надали поганого впливу на їх розвиток. У цій статті ми і приділимо цьому питанню основну увагу, детально пояснивши батькам, як правильно організувати робоче місце школяра.

Розміри столу і стільця

  • Ідеальним робочим місцем школяра вважається таке, в якому стіл і стілець відповідають його зростанню. У нормі ступні дитини повинні спокійно стояти на підлозі, а згин ніг у коліні – утворювати прямий кут. Сидіння в правильно підібраному стільці впирається в підколінну чашечку дитини.
  • Ергономіка робочого місця школяра передбачає, що стільниця письмового столу знаходиться на рівні сонячного сплетіння. Лікті, при опущених вниз руках повинні бути нижче поверхні столу на 5-6 см. Оптимальним розміром стільниці вважається співвідношення 120х60 см. Цього простору дитині буде достатньо для того, щоб розмістити необхідні йому підручники та зошити.
  • Можна придбати стіл зі стільцем, які мають можливість регулювання по висоті. Такі меблі прослужить довше і буде рости разом з дитиною.

Розташування в кімнаті

  • Робоче місце школяра має розташовуватися біля вікна. Стіл необхідно ставити до вікна боком. Сторону, з якою має падати світло з вікна, необхідно вибирати, беручи до обліку, правша дитина або лівша (для правші світло має падати зліва, а для лівші – праворуч). Розташовувати стіл прямо до вікна не рекомендується, оскільки світло буде падати на робочу поверхню і, відбиваючись від неї, згубно впливати на зір дитини. Таке розташування, до того ж буде відволікати його від занять, так як він без проблем зможе дивитися у вікно.

Освітлення робочого місця школяра

  • У вечірній час доби або ж у похмуру погоду, дитина використовує штучне освітлення. Згідно вимогам гігієни робочого місця школяра, настільну лампу необхідно встановлювати, враховуючи те, якою рукою пише дитина. Для лівші – праворуч, для правші – зліва. Краще всього використовувати лампу розжарювання потужністю 60 Вт, оскільки від люмінесцентного світла очі втомлюються швидше.

Розміщення шкільного приладдя

  • Організація робочого місця школяра включає в себе розташування канцелярських і навчальних приладдя. В ідеальному варіанті вони повинні знаходитися в одному місці і під рукою дитини, наприклад, на прибитих поруч зі столом полицях або в шафці самого столу. 

Постава Вашої дитини (поради лікаря)

  •  Скелет людини розвивається приблизно до 20-25 років, проте найбільш значні зміни відбуваються до 15-16-річного віку. Неправильно організовані заняття у школі та вдома можуть призвести до серйозних проблем із хребтом і поставою надалі. Ходячи до школи діти неминуче стикаються з кількома негативними чинниками. Це необхідність носити важкі сумки з книжками. І хоча навантаження повністю уникнути неможливо, то принаймні можна звести до мінімуму. Треба користуватися ранцями - переносячи таким чином вагу, діти симетрично навантажують хребет, що виключає бічне викривлення (сколіоз). Утім, при носінні звичайних портфелів треба навчити дитину частіше змінювати руку.
  •  Друга загроза хребту - це необхідність тривалий час сидіти за партою в нерухомій позі. Тим часом організм дитини та її хребет розрахований на рух - тривале статичне положення є протиприродним. Тому, прагнучи компенсувати цей недолік, діти, як мовиться, крутяться за партою. І це нормально. Але треба спершу навчити їх правильно сидіти, щоб вони поверталися у правильне вихідне положення. Тут, на жаль, батьки стикаються з нездоланною перешкодою - однотипні стандартні парти та стільці у школі. А саме від цього залежить посидючість дитини та здатність сприймати інформацію. Важко вимагати від дітей уваги до навчання, якщо ноги теліпаються високо над підлогою або коліна впираються у стіл. В обох випадках дитина мимоволі відволікатиметься від навчання, сют-тут змінюючи позу за партою. Відтак по можливості треба контролювати навчальне місце й підбирати стіл та стілець відповідно до зросту.

 Робоче місце вдома

 Як правильно організувати робоче місце учня вдома?

  •  На відміну від школи, удома є можливість створити повноцінне робоче місце для дитини. Воно повинне виглядати так: спинка стільця - вища за плечі, сидіння - жорстке та рівне, його висота має дорівнювати довжині гомілки (якщо стопи не дістають до підлоги, то слід під ноги підставити ослінчик), глибина сидіння - не більше 4/5 довжини стегон. Висота ж робочого столу має відповідати зросту (кришка столу - на рівні ліктя зігнутої руки). Під столом повинне бути місце для витягнутих ніг. Положення ніг треба періодично змінювати: згинати, розгинати, витягувати. Попереджуйте спроби дітей сидіти, як дорослі - нога на ногу.
  •  Майже всі проблеми з поставою та здоров’ям дорослих людей мають своє коріння у дитинстві. Неправильне положення тіла сидячи або стоячи призводить до того, що певні м’язи спини напружені, а інші розслаблені. Позаяк всі м’язи спини кріпляться до хребта, таке неприродне зусилля передається на хребет, викривляючи його. Викривлення призводить до затискання корінців спинного мозку і, відповідно, до порушення у роботі внутрішніх органів, які пов’язані з пошкодженими корінцями. Багато хронічних хвороб внутрішніх органів зрілої людини розвиваються саме внаслідок незручного положення за партою у школі.

 Діагностика

 Уникнути проблем з хребтом у дитини можна завдяки виконанню гімнастичних вправ й регулярному огляду. Як-от:

  •  1. Пряме положення голови і хребта.
  •  2. Симетричні, розпрямлені на одній висоті лопатки.
  •  3. Горизонтальна лінія ключиць.
  •  4. Однакові "трикутники талії” - віконця, утворені контуром талії та опущених рук.
  •  5. Симетричне положення сідниць.
  •  6. Однакова довжина ніг і правильне положення стопи: внутрішні їх поверхні повинні стикатися від п’ят до кінчиків пальців.
  •  Якщо одна або кілька цих ознак не дотримуються, є підстава запідозрити сколіоз. 

  Відео "Облаштовуємо робоче місце дитини вдома"

 

 

 

 

 


  "Як правильно працювати за комп'ютером?" - відео з гумором, але не без повчальності 

 

 

 

 

 

 


Правильна та неправильна посадка школяра за робочим столом


 

Наші проекти
Школа для батьків
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Київський час
Powered by DaysPedia.com
Поточний Час в місті Київ
Нд., 16 Січня
Погода
Погода в Україні
Офіційні сайти
Новини освіти
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz