Вівторок, 2021-06-15, 9:40 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Балівський ліцей Слобожанської селищної ради

Освітній портал
Меню сайту
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу
Освітні сайти
Корисні сайти

Профільне навчання

Організація профільного навчання
 і допрофільної підготовки учнів 8-11 класів

 Профільне навчання учнів старшої школи (10-11 класи) в КЗ Балівська СЗШ організоване в 2-х різновікових динамічних профільних групах. Групи формуються за двома профільними напрямами - суспільно-гуманітарним і природничо-математичним. Формування груп розпочинається після випуску 9-х класів з випускників основної школи, які вирішили продовжити своє навчання в 10-11 класах. Цей процес триває в липні і в першій половині серпня щорічно. Групи комплектуються на суто добровільній основі з максимальним врахуванням профільних інтересів учнів та їх батьків. Активну консультаційну допомогу останнім надає шкільний практичний психолог, яка ще в січні-лютому останнього року навчання дітей в основній школі проводить з ними поглиблене дослідження на предмет вияву їх профільних і професійних нахилів. Наступним етапом роботи з комплектування груп є анкетування учнів і батьків з метою з'ясування їх профільних приорітетів. При формуванні динамічних профільних груп враховується також рівень навченості учнів  за попередній навчальний рік. Беруться до уваги їх навчальні досягнення і результати ДПА, а також результати моніторингу рівня навченості дев'ятикласників з окремих предметів, який здійснюється перманентно в ІІ семестрі.
Таким чином, починаючи з вересня наступного навчального року "новоспечені" десятикласники вливаються до складу вже діючих різновікових динамічних профільних груп.
Обов'язковою умовою функціонування різновікових динамічних профільних груп (згідно Концепції профільного навчання...) є наявність в них не менше 12 учнів.
Навчальні плани профільної старшої школи складаються на базі Типового навчального плану однокомплектних загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (затв. наказом МОНмолодьспорт від 27.08.2010 р. №834, Додаток 13).
Предметами, що вивчаються на профільному рівні є
- за суспільно-гуманітарним напрямом
  • українська мова
  • історія
  • англійська мова
  • правознавство
  • людина і світ
- за природничо-математичним напрямом
  • математика
  • астрономія
  • біологія
  • хімія
 Решта предметів вивчаються на академічному рівні або на рівні стандарту, в залежності від обраного профілю.
Крім того, для поглиблення компетентності старшокласників з обраного напряму профілізації їм пропонується ряд курсів за вибором та факультативів.
Отже навчальний план старшої школи формується з двох складових - інваріантної (предмети вивчаються всім класом на рівні стандарту) і варіативної (предмети вивчаються в динамічних профільних групах на профільному та академічному рівнях).
В навчальному розкладі передбачений поділ учнів на профільні групи, тому заняття з профільного навчання винесені, як правило, на перший або на останні уроки. В основному заняття в профільних групах одного класу проводяться паралельно в різних навчальних кабінетах.
Склад динамічних профільних груп не є постійним. Учні мають право за власною заявою і згодою батьків переходити з однієї групи до іншої залежно від зміни їх профільних приорітетів і вибору майбутнього місця навчання після закінчення середньої школи. Право переходу обмежується двома чинниками: він може бути здійснений лише після завершення навчального семестру і не більше двох разів за весь період начання в старшій школі. 
Допрофільна підготовка учнів школи розпочинається у 8 класі, охоплює період у 2 роки і здійснюється через введення в навчальний план курсів за вибором і факультативних занять.

Наші проекти
Школа для батьків
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Київський час
Погода
Погода в Україні
Офіційні сайти
Новини освіти
Пошук

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz