Вівторок, 2024-03-19, 8:48 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Балівський ліцей Слобожанської селищної ради

ISUO
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу
Освітні сайти
Корисні сайти

кінець ХІХ - початок ХХ ст.


Історія освіти в нашому селі розпочалася наприкінці ХІХ століття. В 1895 році завершилося будівництво Свято-Духівської церкви. При ній відкрилася церковно-парафіяльна школа. Саме так називалися початкові училища, що відкривалися православним духовенством. Ці школи повинні були «…утверджувати в народі православне вчення віри і моральності християнської і повідомляти початкові корисні знання». За свідченнями старожилів будова школи знаходилася неподалік церкви на місці сучасного розташування пам’ятника В.І. Леніну (за іншими свідченнями на місці автобусної зупинки в центрі села).

Це було однокласне початкове училище  з дворічним, а на початку ХХ століття – з трирічним курсом навчання. В ньому викладалися Закон Божий (а саме – вивчення молитов, священна історія і пояснення богослужіння, короткий катехізис), церковний спів, читання, письмо, початкові математичні знання. Кількість навчальних предметів регулювалася Положенням про народні училища. Щоденні заняття розпочиналися і закінчувалися молитвою. У вихідні і святкові дні учні повинні були бути присутніми при богослужінні в церкві, а здібні, при належній підготовці, брали участь в церковному читанні та співанні. Вчителями в церковно-парафіяльній школі були Кузьма Явтухович Кулябко та Капітоліна Трохимівна Телоніцька. За діяльністю вчителів наглядав священик. Він же викладав Закон Божий.

Щороку заняття в школі розпочинали близько 60 учнів, але тільки невелика їх кількість закінчувала увесь курс навчання. На основі загальних правил, встановлених для навчальних училищ, учні складали іспити. Якість знань учнів сіл Попівка та Балівка приймала екзаменаційна комісія при Обухівській школі.

 

У 1911 р. в с. Балівка відкрилося земське училище. За офіційними даними воно називалося Палестино-Попівським однокласним початковим училищем. Збудоване приміщення із червоної цегли за типовим проектом. Термін навчання – три роки. Воно було двокомплектним, тобто в ньому працювало декілька учителів, заняття проводилися в класних кімнатах. Основні предмети –  Закон Божий, читання, письмо, арифметика, спів. Але земські вчителі викладали факультативно природознавство, географію, історію. В навчальному процесі використовувалися наочні посібники, підручники.

Навчання не було обов’язковим, тому батьки віддавали дітей до школи за бажанням. Чіткого початку і завершення навчального року не було. Навчання в середньому продовжувалося 6 місяців. Більшість дітей не закінчували повний курс земської початкової школи, тому що більшість селян не вважали освіту необхідною. Крім того, багато дітей, ледве навчившись читати і писати, ішли заробляти собі на хліб.

Та все ж таки частина учнів закінчувала трирічний курс навчання, випускники здавали іспити і отримували свідоцтво. Навчальний курс земської школи не давав ніяких прав при вступі в середні навчальні заклади, але кількість жителів села, які мали початкову освіту, уміли рахувати, читати, писати зростала.

Бібліотеки в селі не було. Художні книжки були тільки в учителів та окремих громадян села. До 1914 року тільки 4 жителя села виписували газети.

  

Наші проекти
Школа для батьків
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Київський час
Powered by DaysPedia.com
Поточний Час в місті Київ
Нд., 16 Січня
Погода
Погода в Україні
Офіційні сайти
Новини освіти
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz