Четвер, 2024-03-28, 12:42 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Балівський ліцей Слобожанської селищної ради

ISUO
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу
Освітні сайти
Корисні сайти

Форми девіантної поведінки підлітків

Форма

Можливі причини

Характерні ознаки

1

2

3

Тютюнопаління

Прагнення наслідувати дорослих і відчувати себе дорослим, прагнення все у житті спробувати, прагнення звільнитися
з-під контролю старших.

Неуспішність у навчанні, часті простудні захворювання, порушення апетиту, роздратованість, конфліктність.

Зловживання алкоголем

Цікавість до алкогольних напоїв, прагнення до емансипації, потреба у зміні свого психічного стану (зняття психологічного дискомфорту), спадковість, відхилення у психічному розвитку.

Легкий стан сп'яніння – підвищений настрій, прилив сил та енергії. Стан сп'яніння середнього ступеню – швидке і голосне мовлення, схильність до безтактних жартів, емоційне збудження, порушення координації рухів. Стан  сп'яніння важкого ступеню – різкі порушення координації рухів, немотивована агресивність, незрозуміле мовлення, неадекватність поведінки.

Наркоманія

Психологічне експериментування, пошук нових відчуттів, групування з однолітками, відхилення у психічному розвитку, зняття психологічного дискомфорту.

Психологічні прояви – зниження успішності, втрата інтересу до раніше привабливих видів діяльності, підвищена втомлюваність, зниження працездатності, різкі перепади настрою, асоціальні вчинки. Соматичні прояви – нестійкість артеріального тиску, підвищена пітливість, розширення зіниць, порушення апетиту і сну.

Вживання нецензурних висловів

Неправильна поведінка дорослих – вживання нецензурних висловів у присутності дитини; прагнення до емансипації; прилучення до світу дорослих.

Вживання висловів у ситуаціях, що викликають почуття прикрості, роздратування; з метою емоційної розрядки у спілкуванні з однолітками і нерідко – в присутності дорослих.

Агресивна поведінка

Прагнення до самоствердження, реакція протесту, компенсація відчуття власної неповноцінності, відхилення у психічному розвитку.

Немотивована агресія із жорстокістю, яка часто направлена на невинних, сторонніх людей; отримання задоволення від спричинення болю оточуючим, частіше – дітям, тваринам;  акти вандалізму; групові бійки.

Втечі з дому і бродяжництво

Реакція протесту чи образи на вчителів, батьків; страх перед можливим фізичним покаранням; потреба у яскравих враженнях; реакція групування з однолітками.

Залишення дому на невизначений період часу, катання на тролейбусах, поїздка в інше місто на залізничному транспорті. Діти ночують на вокзалах, горищах, у покинутих будівлях. Такі діти відрізняються вибірковою комунікабельністю, похмурі, незадоволені оточуючими, схильні до агресивних реакцій.

Схильність до крадіжок

Несприятливі умови середовища (асоціальність батьків), підвищена навіюваність і емоційна незрілість, реакція імітації, прагнення до самостійності і матеріальної незалежності, нервово-психічні порушення.

Об'єктами крадіжок у дівчаток частіше стають прикраси, предмети косметики, у хлопчиків – кишенькові гроші, які витрачаються на придбання сигарет, спиртних напоїв, які розпиваються в асоціальних компаніях. Типовими також є крадіжки цінних речей.

Сексуальна розторможеність

Раннє статеве дозрівання, несприятливі умови життя і виховання, реакція емансипації і імітація «дорослості», відхилення у психічному розвитку.

Загострена статева цікавість; вирази, жести і малюнки сексуального змісту; підвищений інтерес до осіб протилежної статі; зухвалий зовнішній вигляд; гомосексуальні тенденції.

1

2

3

Суїцидна поведінка

Ситуації, що викликають стан відчаю і безвихідності – втрата близьких, почуття самотності, несправедливе покарання і образа, сімейні конфлікти; емоційна неврівноваженість; психічні захворювання.

Про бажання покінчити з життям підлітки часто говорять і попереджують завчасно. Більшість суїцидних спроб здійснюються вдома у денний чи нічний час. Багато з них відверто демонстративні, адресовані певній особі.

Патологічні захоплення

Виникають за принципом «осяяння». Ведучий мотив – прагнення до діяльності, яке набуває односторонній патологічний характер.

Одержимість, надмірна інтенсивність, незвичайність; всі інші інтереси відступають на задній план; великі затрати часу і сил при низькій продуктивності.

Наші проекти
Школа для батьків
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Київський час
Powered by DaysPedia.com
Поточний Час в місті Київ
Нд., 16 Січня
Погода
Погода в Україні
Офіційні сайти
Новини освіти
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz